Tartak, ogrodzenia i skład opałowy
- u nas załatwisz wszystko i masz problem z głowy!
Zadzwoń TERAZ!

Drewno kominkowe i opałowe - Częstochowa

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zwykłego drewna opałowego, czy drewna przygotowanego z myślą o paleniu w domowych kominkach – w Krobex znajdziesz coś dla siebie.
Nasz asortyment drewna kominkowego obejmuje zarówno drewno sezonowane, jak i przesuszone lub świeże. Co to oznacza w praktyce? Drewno kominkowe sezonowane to drewno, które przez co najmniej jeden sezon było składowane w odpowiednich warunkach, dzięki czemu tuż po zakupie nadaje się do palenia. Drewno przesuszone to drewno, które zostało wycięte na kilka miesięcy przed sprzedażą i wstępnie przygotowane do palenia. Zaleca się jednak poddać je sezonowaniu.
Drewno świeże (surowe) z kolei, jak sama nazwa wskazuje, to drewno świeżo ścięte. Takie drewno należy dopiero przygotować do palenia.
W przypadku drewna opałowego proponujemy naszym klientom różne rodzaje oraz długości drewna.

Kora sosnowa

Wszystkim, którzy posiadają dom z ogrodem oferujemy korę sosnową, która znajduje zastosowanie ściółkowaniu drzew, krzewów oraz roślin preferujących kwaśne podłoże. Wyściółka z kory sosnowej utrzymuje wilgoć w glebie, utrudnia rozwój chwastów, chroni korzenie roślin przed zimnem i upałami. Pełni także funkcje dekoracyjne. Myśląc o kupieniu jej do swojego ogrodu warto pamiętać, że kora sosnowa, jako naturalny materiał, pod względem estetycznym dobrze komponuje się z innymi elementami. Przykładem mogą być tu różne rodzaje ogrodzeń betonowych, które również posiadamy w swojej ofercie. Warto pamiętać, że tego typu ogrodzenia można malować na różne kolory i dostosowywać do swojego gustu oraz wyglądu całej posesji.